Governors

  • Paul Carr

    Chair of Governors

    Co-Opted Governor
    Term ends - 13/07/2019

  • Gillian Harrison

    Vice Chair of Governors

    Chair of School Improvement
    Parent Governor
    Term ends - 21/11/2022

  • Chris Wright

    Co-Opted Governor

    Term ends - 08/06/2019

  • Margaret Connor

    Co-Opted Governor

    Term ends - 25/07/2021

  • Lisa Hope

    Parent Governor

    Term ends - 12/06/2021

  • Mary-Rose Noble

    Co-Opted Governor

    Term end - 12/06/2021

  • Adele Mitchell

    Clerk to Governors

  • Andrew Redman

    Headteacher

    Staff Governor
    Term ends - not specified

  • Mike Fairhurst

    Chair of Buildings and Health Society

    Co-Opted Governor
    Term ends - 11/-6/2021

  • Phil Slevin

    Co-Opted Governor

    Term ends - 13/07/2019

  • Heather Muttock

    Stuff Governor

    Term ends - 25/07/2021

  • Nicola Ditchfield

    Safeguarding

    Co-Opted Governor
    Term ends - 13/07/2019

  • Justin Shaw

    Parent Governor

    Parent Governor